Реал Мадрид победи трудно с 1:0 Майорка в 19-ия кръг

...

Реал Мадрид се измъчи за 1:0 над Майорка

Реал Мадрид победи мъчно с 1:0 Майорка в 19-ия кръг от Ла Лига. Белия балет изпита много усложнения в първата си среща за 2024 година, само че с изключение на триумфа видя и завръщането на Винисиус. Бразилецът стартира като титуляр и беше заменен в 60-ата минута. Винисиус не беше играл от 11 ноември.

С триумфа Кралския клуб се изкачи преди всичко с 48 точки. Вторият има 45, само че и мач по-малко.

Единствения гол на „ Сантяго Бернабеу “ вкара Антонио Рюдигер в 78-ата минута. Той засече с глава центриране на Лука Модрич от ъглов удар..

Преди това гостите два пъти доближиха до чисти голови положения пред вратата, само че гредите избавиха Андрий Лунин. Ударите бяха на Антонио Санчес и Даниел Родригес преди и след почивката.

В 72-ата минута Брахим Диас от Реал Мадрид също нацели страничния дирек след опит за добавка на празна врата.

В друга среща от кръга Селта се наложи с 2:1 вкъщи среща Бетис. Голове на Яго Аспас и Вилиот Сведберг във всяко от двете полувремена осигуриха обрата за тима от Виго. Преди това Айтор Рубиал даде преднина на Бетис в шестата минута.

Бетис е на седмо място в Ла Лига с 28 точки, до момента в който Селта се намира на 17-та позиция с 16 точки.
Източник: flashnews.bg