Реал Мадрид победи Рома с 2:0 като гост в мач

...

"Реал" пречупи "Рома" на "Олимпико", вижте всички резултати в Шампионска лига

" Реал " Мадрид победи " Рома " с 2:0 като посетител в мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Така " лос меренгес " си осигуриха първата позиция в седма група посред " Олимпико " в Рим. Испанците сложиха завършек на серията на италианския си противник, който имаше 7 следващи триумфа вкъщи в Шампионската лига.

" Рома " има защо да съжалява, защото доминираше през първото полувреме и като по знамение не се отдръпна с преднина на почивката. Малко преди нея Дженгиз Юндер от състава на домакините направи пропуща на сезона. Младокът не съумя да се разпише от към 5 метра на празна врата.

Стигна се до 46-ата минута, когато стражът Робин Олсен не изрита добре топката, а поставеният напрегнат Федерико Фасио подари топката на Гарет Бейл и уелсецът не сбърка - 1:0 за " Реал ".

Още в идната си рискова офанзива отборът на Сантяго Солари вкара втори гол. Бейл откри Карим Бензема, който смъкна за Лукас Васкес и резултатът стана 2:0 за гостите.

Така " Реал " към този момент има 12 точки, пред " Рома " с 9, а " Виктория " Пилзен и ЦСКА Москва са с по 4 и ще водят борба за място в Лига Европа.