Реал Мадрид победи Панатинайкос с 83:68 точки в мач от

...

Реал Мадрид се доближи до върха в Евролигата след успех над Панатинайкос

Реал Мадрид победи Панатинайкос с 83:68 точки в мач от 22-рия кръг на Ерволигата.

Възпитаниците на Матео Чус построиха двуцифрен задатък още през първата четвърт, като завоюваха частта с 26:14. Преднината на мадридисти продължи да пораства, като на почивката резултатът бе 48:30.

След почивката гърците се пробваха да се върнат в срещата, само че напъните им се оказаха безуспешни, откакто столичани поведоха с цели 21 точки, преди крайното 83:68.

. continued to stay joint top of the standings after beating in Round 22

Highlights...
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)

Най-резултатен на паркета в зала " Уизинк Център " в Мадрид бе Парис Лий от отбора на гостите със 17 пункта.

Реал Мадрид заема втората позиция в класирането, въпреки да има идентичен актив с водача в подреждането Олимпиакос, където играе българският национал Александър Везенков. И двата тима имат 15 победи и 7 загуби. Панатинайкос е 15-и с 8 триумфа и 14 провали.