Реал Мадрид победи Наполи с 4:2 в мач от 5-ия

...

Реал Мадрид обърна Наполи и си осигури челната позиция в група С в Шампионска лига

Реал Мадрид победи Наполи с 4:2 в мач от 5-ия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Столиани изоставаха в резултата с 1:2, само че стигнаха до трите точки.

Шампионът на Италия поведе в резултата на стадион " Сантяго Бернабеу " в 9-ата минута. Джовани Симеоне засече от придвижване паралелно на голлинията подаване на Джовани Ди Лоренцо.

В ответната офанзива " белият балет " изравни. Родриго приключи пробива си с фалцов удар в горния отдалечен ъгъл.

Възпитаниците на Карло Анчелоти приключиха обрата в 22-ата минута. Джуд Белингам засече с глава центриране в наказателното поле на Давид Алаба.

Само 96 секунди след подновяването на играта през второто полувреме неаполитанците възобновиха равенството. Франк Ангиса насочи компактен шут от дребен ъгъл и изравни.

Появилият се на почивката Виктор Осимен изпрати топката в противниковата врата, само че голът му не бе зачетен поради засада.

Друга запаса обаче имаше основна роля в дуела. Николас Раз върна преднината на домакините с мощен изстрел отвън наказателното поле, минал през ръкавиците на Алекс Мерет.

В добавеното време на конфликта Хоселу оформи крайния резултат. Испанецът засече с едно допиране подаване в наказателното поле на Джуд Белингам.

Реал Мадрид си обезпечи първата позиция в класирането с цялостен актив от 15 точки. Наполи остава на второто място в подреждането със 7 пункта.

Другият мач от група " С " сред Брага и Унион Берлин приключи при тъждество 1:1