Реал Мадрид победи гръцкия Панатинайкос с 83:68 (26:14, 22:16, 20:27,

...

Реал Мадрид победи Панатинайкос и излезе втори в Евролигата

Реал Мадрид победи гръцкия Панатинайкос с 83:68 (26:14, 22:16, 20:27, 15:11) като хазаин в Испания в среща от 22-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Испанският гранд държи второто място във краткотрайното класиране със същия актив като водача Олимпиакос от по 15 триумфа и 7 провали. Панатинайкос позволи 14-ата загуба от 22 изиграни дуела и заема 15-а позиция.

Домакините поведоха с 18 точки до почивката при 48:30 и макар, че гръцкият отбор изигра добра трета четвърт и понижи изоставането си до 57:68 преди последните 10 минути, Реал стигна до успеха.

Гершон Ябуселе бе най-резултатен за състава от Мадрид с 16 точки и 7 битки, а за гостите Парис Лий приключи със 17 точки и 3 асистенции.

Шампионът Анадолу Ефес също записа домашен триумф над литовския Жалгирис с 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21) в Турция. Победата изкачи грандът от Истанбул до деветото място с актив 11-11, до момента в който след 12-ото си проваляне от началото на сезона Жалгирис остава седми.

Уил Клайбърн способства с 19 точки, 7 битки и 3 асистенции за домакините, а за Жалгирис Игнас Браздейкис се регистрира с 25 точи, 3 битки и 3 асистенции.

Тимът на Монако надигра АЛБА Берлин със 102:84 (22:24, 29:12, 22:18, 29:30) като посетител в Германия в друга среща от 22-ия кръг в Евролигата. Монако заема четвъртото място в подреждането с 14 триумфа и 8 загуби, колкото има и третият Барселона. АЛБА е финален, 18-и с актив 6-16.

Най-резултатен за гостите бе Донатас Мотиеюнас с 22 точки и 3 битки, до момента в който Яни Вецел приключи със 17 точки и 2 битки./ БТА