Реал Мадрид победи Барселона с 3:1 в Ел Класико. Загубата

...

Реал Мадрид наказа Барселона в Ел Класико

Реал Мадрид победи Барселона с 3:1 в Ел Класико. Загубата е първа за каталунците през сезона в Ла Лига и първа във аудиенция, откогато Шави пое отбора. Освен това до момента каталунците бяха позволили единствено един гол през сезона в Испания.

Реал обаче не бави доста противника си и Карим Бензема откри в 12-ата минута. Това е негов четвърти гол от старта на шампионата и общо осми в Ел Класико.

В 35-ата минута Валверде повиши на 2:0 с прекрасен удар отвън наказателното поле.. насам, когато това направи Раул.

Шави направи куп смени след почивката в опит да обърне мача, само че не се получаваше. Барселона върна един гол чак в 83-ата минута посредством Торес. В добавеното време обаче Кралския клуб получи дузпа и Родриго я вкара за 3:1.

С триумфа отборът на Карло Анчелоти към този момент има три точки задатък пред Барселона на върха. Шампионът на Испания и Европа има 25 точки, Барса е с 22..
Източник: flashnews.bg