Реал Мадрид отстрани Манчестър Сити след изпълнение на дузпи с

...

Реал би Сити след дузпи, Европа ще има нов шампион

Реал Мадрид в профил Манчестър Сити след осъществяване на дузпи с 4:3. Така Кралския клуб се класира за полуфинал в Шампионската лига, а Европа ще има нов първенец. Белия балет ще играе с на полуфинала. В другия полуфинал се срещат.

Преди година Реал загуби с 0:4 на „ Етихад “, само че в този момент поведе още първоначално посредством Родриго в 12-ата минута. Така след 3:3 на „ Бернабеу “ испанският отбор имаше задатък от 4:3.

Сити игра по-добре през второто полувреме и справедливо изравни. Направи го Кевин де Бройне четвърт час преди края. Редовното време приключи 1:1 и се стигна до продължения. В тях чисти положения за гол нямаше и се стигна до осъществяване на дузпи.

При дузпите 38-годишният Модрич пропусна първата за Реал. После обаче Лунин избави ударите на Бернардо Силва и Матео Ковачич. Белингам, Васкес и Фоудън вкараха за 2:3. Едерсон извърши последната дузпа за Сити и изравни за 3:3. После Антонио Рюдигер би последната дузпа за Реал Мадрид и вкара за 3:4.
Източник: flashnews.bg