Реал (Мадрид) и Барселона се изправят един срещу друг в

...

Реал - Барселона: 2:0, претенции на Барса за дузпа

Реал (Мадрид) и Барселона се изправят един против различен в Ел Класико от деветия кръг на испанската " Ла Лига ". Двубоят на " Сантиаго Бернабеу " е през днешния ден от 17:15 часа.
 Снимка 591308
Източник:

Преди единствено два кръга, " белия балет " съобщи лидерската си позиция в класирането точно на днешния си противник. Това се случи след неуместно реми с Осасуна вкъщи.
 Шави за Ел класико: Харесва ти да си състезател повече, в сравнение с треньор

Дербито е на следващия ден от 17:15 ч.

Срещата стартира чудесно за Реал.

В 12-ата минута, Винисиус проби мощно по левия фланг, стреля, а Тер Стеген мазета, топката попадна в Бензема, който от границата на наказателнот поле не сгреши и разстреля каталунската врата за 1:0.
 Снимка 591306
Източник:

В 25-ата минута Барселона най-сетне провежда рискова офанзива, приключила обаче с пропуск на Роберт Левандовски. Полякът пропусна да насочи добре на няколко метра пред вратата. При повторенията останаха и съществени подозрения за засада.
 Снимка 591310
Източник:

В 35-ата минута Реал удвои. След сериозна неточност на каталунците в защитата и разиграване на " белия балет ", Валверде получи от Менди и от дъгата пред наказателното поле остави Тер Стеген беззащитен за 2:0.

В 53-ата минута Карим Бензема още веднъж бе прецизен откакто получи дълъг пас и напредна самичък против вратаря, разстрелвайки вратата му, само че при паса на Винисиус е имало засада.

В Барселона имаха искания за дузпа в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски  проби в наказателното поле и падна след единоборство с Карвахал, само че съдията подмина обстановката.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (4-3-3): 13. Андрий Лунин - 23. Ферлан Менди, 4. Дейвид Алаба, 3. Едер Милитао, 2. Даниел Карвахал - 8. Тони Кроос, 18. Орелиен Чуамени, 10. Лука Модрич - 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема, 15. Федерико Валверде

Старши треньор: Карло Анчелоти

БАРСЕЛОНА ( 4-3-3) : 1. Марк-Андре тер Стеген - 28. Алехандро Балде, 24. Ерик Гарсия, 21. Френки де Йонг, 23. Жул Кунде - 8. Педри, 5. Серхио Бускетс, 20. С. Роберто - 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски, 7. Усман Дембеле

Старши треньор: Шави Ернандес