Реал Бетис и Рома играят при в двубой от четвъртия

...

НА ЖИВО: Реал Бетис 0:0 Рома, равностоен футбол до момента

Реал Бетис и Рома играят при в дуел от четвъртия кръг на група „ C “ на шампионата Лига Европа.

Испанците са първи в групата с актив от 9 точки, с пет повече от втория Лудогорец. Римските „ вълци “ пък са трети с три пункта и успеха за възпитаниците на Жоде Моуриньо наподобява наложителна, в случай че желаят да продължат към идната фаза.

Първата среща на „ Олимпико “ предходната седмица приключи с триумф за Бетис с 2:1.

В другия мач от групата българският първенец Лудогорец посреща финландския ХИК Хелзинки .

/ /

Домакините започнаха настървено и още в четвъртата минута сътвориха заплаха пред вратата на Рома. Родри Санчес шутира рисково пред наказателното поле, само че Руи Патрисио беше покрил левия си ъгъл и избави.

„ Вълците “ дадоха отговор в десетата минута, когато топката беше центрирана отляво в наказателното поле, а там Андреа Белоти се сблъска с защитник на севилци, след което последва удар на капитана Лоренцо Пелегрини, само че в ръцете на вратаря Клаудио Браво.