РБ Лайпциг стартира с успех новия сезон в германското футболно

...

Успешно начало на сезона за РБ Лайпциг

РБ Лайпциг започва с триумф новия сезон в немското футболно състезание.

Съставът се наложи като хазаин над Майнц 05 с 3:1.

Точни за спечелилите бяха Емил Форсберг, Юсуф Поулсен и Амаду Хайдара. Жан-Филип Матета се разписа за гостуващия отбор.
 Снимка 497002
Източник:

Още през първите минути на дуела стана ясно, че възможностите за Майнц няма да бъдат доста, до момента в който домакините ще държат първи да стигнат до разкриване на резултата.

Това се случи след 17 минути игра, когато Република България Лайпциг получи право да извърши дузпа. Зад топката застана Емил Форсберг, който не сгреши, давайки изцяло справедливо преимущество на отбора си в резултата.
 Снимка 497003
Източник:

Само 5 минути по-късно интригата в срещата бе значително понижена.

Това стана факт, откакто Поулсен вкара втори гол за отбора си, предвещавайки крайния победител в мача.

Само 3 минути след почивката Матета върна възможностите на състава си за освен това в конфликта, с попадение за 2:1.
 Снимка 497000
Източник:

Малко повече от 180 секунди по-късно обаче Хайдара попари очакванията на Майнц за точката, разписвайки се крайното 3:1.

Така Република България Лайпциг стартира с предстоящ триумф новата акция.