РБ Лайпциг стартира по разочароващ начин новия сезон в Бундеслигата.

...

Фаулстарт за РБ Лайпциг в Бундеслигата

РБ Лайпциг започва по разочароващ метод новия сезон в Бундеслигата. Един от тимовете, за които се счита, че ще бъдат съществена конкуренция на Байерн (Мюнхен) за купата, изненадващо загуби визитата си на Майнц 05.

Домакините се пребориха за най-малък триумф 1:0 и дадоха поръчка, че през тази акция ще останат настрана от битката за избавление.
 Борусия (Дортмунд) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2
Невероятен Ерлинг Халанд вкара два и подаде за три гола при победа над Айнтрахт

Невероятен мач на " жълто-черните "

Американският ментор на " биковете " Джеси Марш пък започва с проваляне в формалния си дебют.

Майнц започва доста мощно дуела и в петата минута Джа Сун Лий доближи до положително центриране и с глава насочи кълбото в лявата греда. Секунди по-късно от създалата се комфортна позиция не съумя да се разпише и Джонатан Буркард.
 Снимка 543267
Източник:

Логичното се случи в 13-ата минута, когато хората на Бо Свенсон поведоха, само че след каква неточност! Бранител на гостите почисти ужасяващо топката след корнер, като я постави на главата на дебнещия Ниакате, разписал се от няма и метър.
 Волфсбург победи Бохум с 1:0 в Бундеслигата
Волфсбург не сгреши против дилетант на старта в Бундеслигата

Победният гол бе дело на Вут Вегхорст

След почивката Република България Лайпциг увеличи качеството на своето показване. В 58-ата Робин Центнер реагира прелестно при изстрел от придвижване на Айдара.

По-късно и изстрел с глава след корнер, на Вили Орбан, също е откри задачата.