РБ Лайпциг се класира по безапелационен начин за 1/8-финалите на

...

РБ Лайпциг не остави шанс на Хамбургер, Айнтрахт също върви напред за Купата на Германия

РБ Лайпциг се класира по решителен метод за 1/8-финалите на Купата на Германия. Възпитаниците на Марко Розе не оставиха никакъв късмет на Хамбургер, побеждавайки го с безапелационното 4:0.

Юсуф Поулсен даде тов за изразителната победа с два гола в 33-тата и 36-ата минута на мача. Мохамед Симакан добави третото попадение в 69-ата минута, а крайното 4:0 оформи Бенямин Хенрихс в 81-вата минута.

За идната фаза на шампионата се класира и Айнтрахт (Франкфурт), който се наложи с 2:0 като посетител на Щутгартер Кикерс. Елитния отбор реши всичко в своя изгода още доникъде на първото полувреме с голове на Рандал Коло Муани в 11-тата и Хървойе Смолчич в 18-ата минута.

В другите два ранни дуела от шампионата през днешния ден Майнц 05 в профил Любек след триумф с 3:0 като посетител, а Нюрнберг се оправи с Манхайм с минималното 1:0.