РБ Лайпциг победи като гост Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 и

...

Лайпциг няма спирка, Вернер с хеттрик

РБ Лайпциг победи като посетител Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 и продължи със стопроцентовия сиактив от началото на сезона. Звездата на мача беше Тимо Вернер, който заби хеттрик във вратата на домакините и към този момент има 5 гола от началото на сезона, толкоз има и футболиста на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски.

Борусия, които изгубиха за първи път през новия сезон, не можаха да се опълчват на днешния си конкурент. Вернер означи головете си в 38-ата, 47-ата и в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Брийл Емболо вкара почетното попадение за домакините в 90-ата минута, а доскоро преди Вернер да оформи хеттрика си, Борусия имаха отлична опция да изравнят.

Република България Лайпциг остават отпред с цялостен актив от точки след три мача, до момента в който Борусия е седми с четири точки. В идващия кръг Лайпциг посрещат Байерн Мюнхен в дербито на любимците за шампионската купа в Германия, до момента в който Гладбах гостуват на Кьолн.