РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при 13 в последен

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Байер Л 1:3, Собослай пропусна дузпа

РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при 13 в финален мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Флориан Виртц откри резултата в 21-ата минута, а Муса Диаби удвои в 34-ата минута. В 62-ата минута Андре Силва върна "биковете " в мача. Две минути по-късно Джереми Фримпонг вкара трети гол за "асприните " Срещата може да я гледате онлайн по DIEMA SPORT 3. В уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата.

Двубоят се играе пред празни трибуни, поради увеличената численост инфектирани с ковид в Германия. Двубоят стартира двуостро, а гол на гостите беше анулиран в 8-ата минута. Тогава "аспирините " хванаха домакините на контраофанзива. Амин Адли получи отляво, само че бе в засада, напредна и нахлу в наказателното поле, след което откри Муса Диаби. Крилото пое топката и с мощен удар преодоля Мартинес. Главният рефер гледа обстановката на ВАР, защото имаше допиране от Клостерман при подаване към Адли. Съдията реши, че става дума за рикошет, а не за обособена обстановка, заради което анулира попадението.

"Биковете " дадоха отговор с добра опция в 17-ата минута. Брайън Броби проби отдясно и откри присъединилия се в офанзива Йошко Гвардиол. От 7-8 метра хърватският защитник обаче стреля около вратата.

В 21-ата минута нямаше какво да избави Лайпциг. Флориан Виртц получи страховит пас от дълбочина в наказателното поле. Младокът с две докосвания обработи топката и от няколко метра фронтално против вратата нямаше по какъв начин да сбърка.

Четири минути по-късно Байер беше покрай втори гол. Диаби получи отляво, напредна и потърси далечния ъгъл, само че топката мина около вратата. В 34-ата минута гостите удвоиха. Джонатан Та с прекрасен пас откри Муса Диаби пред наказателното поле. Френският национал овладя и съумя да се освободи от двама бранители, след което с акуратен удар в долния ляв ъгъл вкара за 0:2.

Домакините започнаха мощно втората част. Собослай откри Нкунку, а с доза късмет топката стигна до Лаймер пред наказателното поле. Австриецът насочи мощен удар, само че Храдецки мазета в корнер. "Биковете " продължиха да нападат и малко по-късно удар на Нкунку от границата на наказателното поле мина около вратата.

В 62-ата минута Лайпциг се върна в срещата. Нкунку и Форсберг разиграха отляво, след което французинът центрира в наказателното поле, където Андре Силва насочи удар с глава в долния десен ъгъл и матира Храдецки.

Две минути по-късно Байер си върна задатъка от два гола. Диаби получи в наказателното поле и пусна към Джереми Фримпонг отдясно. Защитникът насочи удар, който рикошира в крайници на Анхелиньо и трансферира Мартинес за 1:3.

В 72-ата минута гостите можеше да сложат точка на разногласието. Тогава Пиеро Инкапие се включи в офанзива и откри Диаби, който насочи удар от дребен ъгъл, само че топката срещна гредата. В 86-ата минута след намесата на ВАР Република България Лайпциг получи дузпа. Едмонд Тапсоба игра с ръка при въздушен дуел с Бенямин Хенрикс. Ръката на бранителя обаче беше над равнището на главата и Бенямин Корпус даде углавен удар. Зад топката застана Доминик Собослай, само че топката срещна дясната греда.

Република България Лайпциг – Байер Л 1:3

0:1 Флориан Виртц (21)

0:2 Муса Диаби (34)

1:2 Андре Силва (62)

1:3 Джереми Фримпонг (64)

Република България Лайпциг: 31. Жозеп Мартинес, 22. Норди Мукиеле, 3. Анхелиньо, 32. Йошко Гвардиол, 16. Лукас Клостерман (84 - 35. Соломон Бонан), 44. Кевин Кампл (72 - 14. Тайлър Адамс), 27. Конрад Лаймер (72 - 39. Бенямин Хенрикс), 10. Емил Форсберг (84 - 8. Амаду Айдара), 21. Брайън Броби (43 - 17. Доминик Собослай), 18. Кристофър Нкунку, 33. Андре Силва

Треньор: Джеси Марш