Разследващите работят по версията за незаконно отглеждано и избягало животно,

...
Разследващите работят по версията за незаконно отглеждано и избягало животно,
Коментари Харесай

Ягуар или пума дебнат в Шуменското плато! Свикан е Оперативе...

Разследващите работят по версията за нелегално отглеждано и избягало животно, защото от локалния зоопарк няма данни за изчезнал образец

 

Природен парк " Шуменско плато " остава затворен за достъп след сигнал за видян наедрял див звяр. Операцията по издирването продължава с цялостна мощ, като работните версии сочат към дива котка или ягуар. Сигналът е подаден нощес, малко след 22:00 ч., от група жители. Според БНР-Шумен той е бил съпроводен и от видеоклип.

Сформиран е Оперативен щаб, който координира дейностите на ангажираните служби. Полицейски екипи и горски чиновници претърсват гористи местности на повърхност от към 40 квадратни километра. Седем пропускателни пункта на полицията управляват всички подходи към платото.

Разследващите работят по версията за нелегално отглеждано и избягало животно, защото от локалния зоопарк няма данни за изчезнал образец.

По неофициална информация, представена от " 24 часа " и позоваваща се на полицейски източник, най-вероятно се касае за ягуар или дива котка. Предположения за дива котка се появиха и в обществените мрежи, като водачът на " Зелено придвижване " Тома Белев разяснява във Facebook:

" Отначало помислих, че е мечка. От десетина години има сигнали за скитащи мечки в района. От мнения във ФБ разбирам, че става дума за дива котка. "

Очаква се по-късно през днешния ден в Шумен да дойдат експерти от София с съоръжение за отдалечено упояване. За издирването ще бъде употребен и дрон с термокамера.

От Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи - Шумен още веднъж молят жителите да съблюдават прецизно въведените ограничавания и да следват напътствията на полицейските и горските чиновници, ситуирани в региона.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР