Разследващи, работещи със специалния прокурор, който разследва дали Русия се

...
Разследващи, работещи със специалния прокурор, който разследва дали Русия се
Коментари Харесай

Спецпрокурорът на САЩ за първи път поиска документи на Белия дом за руската сага

Разследващи, работещи със специфичния прокурор, който проверява дали Русия се е намесила на президентските избори в Съединени американски щати през 2016 година са поискали от Белия дом да даде документи, свързани с Майкъл Флин.

Това написа американското издание " Ню Йорк таймс ", представено от ДПА.

 Спецпрокурорът Мълър свика правосъдно жури по съветската спекулация на Тръмп
Спецпрокурорът Мълър свика правосъдно жури по съветската спекулация на Тръмп

Това е нова фаза в следствието...

Следователите също разпитват очевидци дали някогашният консултант по националната сигурност на президента Доналд Тръмп е получил пари от турското държавно управление в края на предизборната акция на американския милиардер, отбелязва вестникът, базирайки се на източници.

Молбата не е публична призовка, написа " Ню Йорк таймс ", само че наподобява, че за първи път Белият дом е помолен да даде документи на екипа на Робърт Мълър.

В четвъртък американски издания писаха, че Мълър е образувал във Вашингтон правосъдно жури по случая с Русия. Екипът на прокурора търси " документи, свързани с бизнес делата " на Флин, който подаде оставка през февруари, откакто призна, че не е предал цялостната информация за контактите си с някогашния съветски дипломат Сергей Кисляк.

Флин е проверяващ също от жури във Вирджиния и комисии към двете камари на Конгреса. Все още се търсят отговори на въпроси, свързани с лобиране на Флин в интерес на Русия и Турция.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР