Разследване на авторитетното британско издание Файненшъл таймс разкри между Gemcorp

...
Разследване на авторитетното британско издание Файненшъл таймс разкри между Gemcorp
Коментари Харесай

Комисията за ”Джемкорп” вика в петък Кирил Петков и Асен Василев

Разследване на авторитетното английско издание " Файненшъл таймс " разкри сред Gemcorp и високопоставени публични лица и олигарси от Русия.

Днес при закрити врата беше изслушан ръководителят на ДАНС Пламен Тончев.

Според Георгиев " Зелената договорка " е завършила. Той счита, че страни, като България, които разполагат със съществени подземни благосъстояния ще имат преимущество. По тази причина депутатите от комисията са поискали да научат кои компании ще имат достъп до тези благосъстояния:

" Затова в петък ще има чуване и по-късно ще излезем с отчет, който ще представим пред Народното събрание. Той ще бъде обществен “, сподели Георгиев, представен от БГНЕС.

От своя страна Петър Чобанов (ДПС) прикани за преустановяване на меморандума, тъй като по този метод ще спасим страната от спомагателни вреди и ще защитим националната сигурност.

Документът за съдействие сред американската компания Gemcorp и България за подпомагане в планирането и осъществяването на планове за чиста сила, за развиване на нуклеарната енергетика и за отбраната на сериозната енергийна инфраструктура беше подписан през март.

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР