Разбрах от репортери за случая на 8 февруари в центъра

...
Разбрах от репортери за случая на 8 февруари в центъра
Коментари Харесай

Кметицата на Борован безсилна и не може да уволни веднага възпитателката, която пребива деца!

" Разбрах от кореспонденти за случая на 8 февруари в центъра за фамилен вид в Борован. Назначих комисия от страна на общината и персонално присъствах на инспекцията. Това съобщи пред Нова телевизия кметицата на Борован Десислава Тодорова по отношение на следващия случай на принуждение против деца.

" Възпитателката е назначена е от Лъчезар Дичовски. Ролята на кмета на общината и функционалностите и пълномощията се простират до назначение на шеф точно Дичовски. Той сега обаче е в болница, след интервенция. Не е ясно по кое време ще се върне на работа, тъй като е претърпял тежка намеса ", добави тя и акцентира, че възпитателката-побойничка госпожа Людмила Петрова е назначена от шефа на ЦНСТ, не от нея.

" Имам в практиката си случаи на шефове, които съм уволнила дисциплинарно. След като господин Дичовски се възвърне и се върне на работа, ще приказвам с него да вземе съответните ограничения и да я в профил от поста ", съобщи кметицата.

" Съгласно трудовата законодателност не мога да направя нищо друго. Не пиша законите като кмет. Възпитателката ще си понесе съответните законови дисциплинарни ограничения, откакто е доставен отчетът на Регионалната дирекция за обществено подкрепяне и този от Агенцията за протекция на детето ", сподели Тодорова.

Директорът на дирекцията за обществено подкрепяне във Враца - Мария Търнавска също разяснява случая: " Извършваме регулярни визити и следим по какъв начин чиновниците си правят работата. Наш ангажимент е ежемесечно да правим визити. Екипът от Бяла Слатина, а и децата в центъра потвърдиха, че обществен служащ всеки ден върви до центъра. Не е добра материалната база там. Още през април бе сезиран кметът за това нещо ", призна тя.


" Колкото пъти съм оставала уединено с децата и съм питала по какъв начин се усещат и какви са грижите, полагани за тях, постоянно съм получава отговор, че са добре и всичко е наред ", озадачено съобщи Търнавска.

Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР