Дете на 5 години е починало при катастрофа в община

...
Дете на 5 години е починало при катастрофа в община
Коментари Харесай

5-годишно дете почина при катастрофа във Видинско

Дете на 5 години е умряло при злополука в община Ружинци. Това оповестяват ОДМВР-Видин.

Инцидентът е станал на 17 февруари към 16:46 часа на основен път Е-79 в село Ружинци - при кръстовището на улиците " Младост " и " Г. Димитров ".

Установено е, че 30-годишен водач от с. Горни Лом не е спрял на знак " Стоп ", лишил е преимущество на движещ се в посока Видин румънски товарен автомобил " Даф " с прикачено полуремарке и е провокирал злополука.

Пристигналият на мястото екип от ФСМП-Белоградчик е установил гибелта на пътуващото в колата 5-годишно момиченце.

Шофьорът и 58-годишна пътничка от лекия автомобил са били настанени във видинската болница. Жената е с заплаха за живота. Другата пътничка - 33-годишна, била превозена от собствен непосредствен в болничното заведение в гр. Лом и след медицински обзор освободена за домашно лекуване.

Тестовете с механически средства на лидера на товарния автомобил не са отчели съществуване на алкохол и опиати. Оперативна група е направила оглед на местопроизшествието. По случая е формирано досъдебно произвеждане по разказа на РУ-Белоградчик.

В по-голямата част от страната е разгласен жълт и оранжев код за рисково време поради изобилните снеговалежи, ниските температури, мощния вятър и условия за поледици.

Директорът на Областното пътно ръководство - Монтана Володя Вълов съобщи в студиотот на БТВ, че ситуацията в област Монтана към тази заран е спокойна и естествена за зимни условия и добави, че през нощта проходът Петрохан е бил култивиран през нощта от шест машини, а на територията на цялата област са работили общо 30 снегопочистващи машини.

Вълев изясни, че вчерашните усложнения на прохода, които са се образували поради закъсали коли, са поради комбинацията от значителни снеговалежи и мощен вятър. Директорът на Областното пътно ръководство - Монтана посочи, че закъсалите транспортни средства са били най-вече бусове с задгранична регистрация.

Според него " тази година снеговалежите са изненадващо значителни, съпроводени със мощен вятър, тъй че трасето не може да бъде непрекъснато на асфалт и е нужно водачите да бъдат готови за зимни условия ".

С намесата на полицейските патрули от Районното ръководство в Берковица са били връщани коли без подобаващи гуми, с цел да не се блокира трафикът, съобщи още Володя Вълов.
 Силен снеговалеж и вятър усложняват ситуацията в страната Обновена
Силен снеговалеж и вятър усложняват ситуацията в страната

Стотици машини почистват пътищата, комплицирана конюнктура в Северна България
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР