Районната прокуратура-Стара Загора разследва инцидент, при който полицейски служители са

...
Районната прокуратура-Стара Загора разследва инцидент, при който полицейски служители са
Коментари Харесай

Стрелба след опит за кражба от влак край Пясъчево

Районната прокуратура-Стара Загора проверява случай, при който полицейски чиновници са били нападнати по време на осъществяване на отговорностите си.
Прочетете още
Вчера към 21:30 часа, двама служители на реда от ОД на МВР-Хасково патрулирали край с. Пясъчево, общ. Симеоновград, на мястото на дерайлиралата влакова комбинация от 15 август. Те забелязали двама младежи – на 17 и 14 години – пренасящи железни елементи от вагоните с каруца. При опит да бъдат арестувани, по-младият избягал, а каруцата се блъснала в лек автомобил, само че пътуващите в колата не потърпевши.

Докато служителите на реда установявали самоличността на 17-годишния, група хора от Гълъбово се събрали край тях и почнали да ги бутат и дърпат, настоявайки за освобождението на младежа. В резултат на конфликта един полицай бил повален и удрян. За да възпре експанзията, сътрудника му създал два предупредителни изстрела със стоп патрон, като вторият улучил 43-годишен мъж в крайници. Пострадалият е обслужен амбулаторно и освободен.

По случая са формирани две досъдебни производства – за противопоставяне на орган на властта и за причиняване на лека телесна щета. Младежите са арестувани за 24 часа, а следствието продължава с разпити на очевидци, медицински експертизи и изземване на материални доказателства.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР