Райли Смит се отличи с два гола и две асистенции

...

Лас Вегас спечели категорично над Чикаго

Райли Смит се отличи с два гола и две асистенции за успеха на Лас Вегас с 4:1 над Чикаго в първи дуел от плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

Ший Тиъдър и Уилям Къриър също се разписаха в интерес на спечелилите на дуела в Едмънтън.

Вратарят Робин Ленер направи 19 спасявания за водача на Запад - Вегас.

Давид Кампф осъществя единственото попадение в интерес на Чикаго.
В друга среща от директните елиминации Калгари се наложи с 3:2 над Далас. Дилън Дъб се разписа на два пъти в интерес на Ойлърс, до момента в който съотборникът му Расмус Андерсон обезпечи триумфа с 3:2 с попадението си в 37-ата минута.

Отборът на Старс изравни от 0:2 до 2:2 след голове на Денис Гурянов и Джейми Бен във втората част.
В Източната конференция тимът на Тампа Бей се наложи мъчно с 3:2 над Кълъмбъс след продължение и също води с 1:0 триумфа в серията. Брейдън Пойнт осъществя решителния гол за Лайтнинг.
Плейофи в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ):