Растежът на еврозоната за второто тримесечие беше ревизиран надолу до

...
Растежът на еврозоната за второто тримесечие беше ревизиран надолу до
Коментари Харесай

Намаляването на лихвените проценти от ЕЦБ изглежда по-вероятно, тъй като растежът на еврозоната е ревизиран надолу

Растежът на еврозоната за второто тримесечие беше ревизиран надолу до 0,2%, отбелязвайки закъснение спрямо първото тримесечие. Германия се сви, до момента в който Испания означи мощен напредък. Очаква се ЕЦБ да понижи лихвите с 25 базисни точки идната седмица.

Брутният вътрешен артикул на еврозоната е повишен с 0,2% на тримесечие през второто тримесечие на 2024 година, проверка надолу от предходната оценка от 0,3%, съгласно третата оценка на Евростат, оповестена в петък. Подобно намаляване се следи при растежа за по-широкия Европейски съюз.

Тези числа алармират за закъснение на темпа на напредък спрямо първото тримесечие, когато и еврозоната, и Европейският съюз се разшириха с 0,3%.

На годишна база брутният вътрешен артикул се е нараснал с 0,6% в еврозоната и с 0,8% в Европейския съюз през второто тримесечие.

Разлики следено сред страните членки

Появиха се огромни разлики сред страните членки, като Полша води таксат...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР