Рано сутринта на 18 септември няколко коли на представители на

...
Рано сутринта на 18 септември няколко коли на представители на
Коментари Харесай

Автомобили блокираха входа на служебния паркинг на НС

Рано сутринта на 18 септември няколко коли на представители на Политическа партия блокираха входовете към служебния паркинг на Народното събрание в символ на поддръжка към кмета на Варна Благомир Коцев. Това заяви с обява във фейсбук депутатът от ПП-ДБ Лена Бориславова.

" Това са входовете към служебния паркинг на Народно заседание. Малко след 5:40. Входовете, през които, без да слизат от колите на НСО, Борисов и Пеевски се озовават в пленарна зала. Е, през днешния ден няма да могат. Ще би трябвало да вървят пешком. Както бе споделила една тяхна депутатка “Ходи пешком, бе! ” Това стеснение надали може да се съпостави с опустошения живот, денонощното хапане от дървеници над 2 месеца в ареста и без да могат да бъдат със фамилиите си, което се случва на зам-кмета на София Никола Барбутов и кмета на Варна Благо Коцев ", написа Бориславова.



В формалния профил на " Продължаваме Промяната " също излезе информация за протестната акция.

Припомняме, че съвещание по мярката на Коцев през днешния ден няма да има, защото правосъдният състав, който трябваше да гледа изменението ѝ от " задържане под стража " в по-лека, си направи отказ.

Впоследствие поддръжници на кмета на Варна стачкуваха в негова отбрана. По традиция протестът започна пред постройката на общината, а малко по-късно хората потеглиха на шествие към Съдебната палата. 

Припомняме, че на 12 септември Софийският градски съд остави в ареста кмета на Варна. Решението не бе дефинитивно и по този начин стана обект на обжалване пред Софийския апелативен съд.

Защитата на Коцев изиска той да напусне ареста, тъй като съгласно юристите в последните 2 месеца прокуратурата и Антикорупционната комисия не са създали нищо всъщност за това следствие. 

Благомир Коцев беше арестуван при започване на юли, като обвиняването против него е за присъединяване в проведена незаконна група за подкупи. Заедно с него в ареста се озоваха и двама общински съветници, които обаче към този момент няма данни да желаят смяна на ограниченията си за неотклонение.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР