Ръководството на испанския баскетболен гранд Реал Мадрид ще направи всичко

...
Ръководството на испанския баскетболен гранд Реал Мадрид ще направи всичко
Коментари Харесай

Реал Мадрид се готви да отмъкне звездите на Ефес и Панатинайкос

Ръководството на испанския баскетболен гранд Реал Мадрид ще направи всичко по силите си, с цел да отвърне на звездната селекция на своя директен противник Барселона. След като реализираха съгласие със старши треньора Пабло Ласо за удължение на контракта му, в този момент идната цел пред именития ментор и " белите " за лятото е привличането на звездата на Анадолу Ефес Василие Мицич, съощава мадридското издание Defensa Central.

Според източника " лос бланкос " са подготвени да предложат годишна заплата в размер на 2.5 милиона евро на сръбския плеймейкър. Съобщава се още, че една от огромните фигури в състава на Реал - Серхио Люл, е податлив да понижи финансовите си претенции за идващия сезон. Гардът Николас Лапровитола пък е измежду сигурните напускащи, като единствената спънка пред мадридчани за привличането на Мицич е възможна оферта от НБА към сърбина. През сегашния сезон 27-годишният стрелец се показва на феноменално равнище и записва приблизително по 16.1 точки и 5.0 асистенции в 24 мача с екипа на Ефес. Миналата седмица Мицич наниза 37 точки на Фенербахче.

 Nedovic made a name for himself at Panathinaikos - News - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Освен него, Реал Мадрид е набелязал и звездата на Панатинайкос Неманя Недович като заместител на напускащия деец Джейси Керъл. 29-годишният сръбски гард е най-хубавият състезател на ПАО, регистрирайки по 16.7 точки и 3.8 асистенции в 21 дуела от най-комерсиалния клубен европейски шампионат. Договорът му с гръцкия гранд обаче завършва в края на сезона и Реал може да се възползва от това. Ръководството на " белите " се интересува и от крилото Девин Букър, който неотдавна отклони оферта от Уникаха.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР