Ръководителят на Министерството на вътрешните работи Владимир Колоколцев на Русия

...
Ръководителят на Министерството на вътрешните работи Владимир Колоколцев на Русия
Коментари Харесай

Министърът на вътрешните работи на Русия: Кастрофален недостиг на полицаи, не можем да печатаме пари за заплати

Ръководителят на Министерството на вътрешните работи Владимир Колоколцев на Русия разгласи пагубен дефицит на служители на реда, предава съветското издание E1.RU.

Некомплектът на патрулната работа е 26%, на дознателите - 21%, а на криминалистите - 20%. Руски публицисти разговаряха със синдикалния водач и самите служители на реда, с цел да схванат за какво се е случило това и кой е отговорен.

" Не можем да печатаме пари "

Като съществени аргументи за този недостиг федералният министър уточни неконкурентните заплати и незадоволителното равнище на обществени гаранции.

„ Не можем да печатаме пари и да усилваме заплатите като главен претекст за привличане на хора на работа в органите на вътрешните работи.

Ситуацията се утежни.

Днес имаме дефицит на личен състав от 152 хиляди във всички райони.

Един чиновник на органите на вътрешните работи работи за четирима, в случай че приказваме за локални детективи, сподели Владимир Колоколцев.

Тази причина лежи на повърхността и доста от интервюираните са съгласни с нея – само че единствено частично. За огромните градове заплатите в действителност не са изключително конкурентни, а за служители на реда, които заемат длъжности сержанти (повечето от тях са в преподавателския състав), сумите наподобяват изцяло смешни.

— Стажант-асистент получава 20 хиляди рубли за шест месеца - към 400 лв. по сегашен курс.

След това - 30 хиляди рубли. За кое по-напред с толкова малко пари?

В същото време проблем е ненормирано работно време (извънредният труд се заплаща единствено в границите на 120 часа годишно. - Ред. ), физически тежка работа с куп стресови фактори.

Всеки ден имаме работа с наркомани, пияници, хулигани и други маргинални детайли. С риск за здравето и живота ”, сподели Петър, който дълго време е работил в обучаващия колектив.

В същото време за дребните градове и селските региони заплатите се смятат за много положителни.

— На районните служители на реда стартира да се заплаща в допълнение. Като цяло парите станаха естествени за провинциалните градове “, споделя Марат, някогашен областен служител на реда.

Мнозинството от интервюираните обаче, за разлика от министъра, считат финансовия въпрос за вторичен.

Има различен проблем и това е отношението към чиновниците.

„ Шефовете третират чиновниците като плебеи “

- Защото шефовете са такива. Финансовият съставен елемент, несъмнено, играе роля, само че там, където шефът е естествен, хората остават.

Можете просто да разгледате разнообразни подразделения.

По някаква причина на едно място 88% от чиновниците ги няма, както сподели министърът, само че на други е почти обикновено.

И за какво този началник, който е с дефицит на личен състав, към момента работи? Той би трябвало да бъде изпъден.

Тези шефове считат чиновниците си за плебеи и хората бягат от тези звена.

Според Михаил Пашкин, началник на координационния съвет на профсъюза на полицейските чиновници в Москва, самият принцип за разкриване и премахване на нарушавания в системата на Министерство на вътрешните работи е неправилен.

- Той [инспекторът] не би трябвало да се връща от инспекцията, без да откри неналичия. Ако каже, че всичко е наред, самият той ще бъде осъден. Това е толкоз глупава система (между другото основана от Колоколцев). Вместо обикновено: [когато] се открие нарушаване, би трябвало да го отстраним, да вземем ограничения, да го оправим, да помогнем, а не просто да накажем някого. И чиновниците ни се отстраняват. Уволняват го и му вършат забележка, с цел да загуби бонуса си.

Събеседникът обръща внимание по какъв начин стоят нещата в друго правоохранително ведомство – Руската армия. При съпоставими равнища на заплати там няма подобен дефицит на фрагменти. Много служители на реда напуснаха работата си, с цел да станат членове на Националната армия.

– Горе-долу има ред там. В Руската армия парите са съвсем същите, отношението към хората е същото. И тук е най-лошата част. Когато ние (синдикатите) приказваме за хаос в някой отдел, вместо да поправяме безпорядъка, те стартират да търсят кой е изпуснал информация за безпорядъка. Кой е врагът? Вместо да се срещат и да уреждат нещата, би трябвало да уволнят този, който е разказал.

Те се борят с публичността, а не с идеята. Ако това продължи толкоз дълго, Колоколцев скоро ще остане самичък с генералите си, показва той.

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР