Ръководителите на Боинг (Boeing) разполагат с 90 дни, за да

...
Ръководителите на Боинг (Boeing) разполагат с 90 дни, за да
Коментари Харесай

Boeing има 90 дни, за да покаже, че ще оправи проблема с болтовете

Ръководителите на " Боинг " (Boeing) разполагат с 90 дни, с цел да разработят проект за поправяне на " систематични проблеми с контрола на качеството ", показаха от Федералната организация за гражданско въздухоплаване на Съединени американски щати (FAA), предава Българска телеграфна агенция.

Този период бе даден, откакто основният изпълнителен шеф на американския самолетостроител Дейвид Калхун и неговият екип по сигурността се срещнаха с шефа на Федералната организация Майкъл Уитакър, съобщи в. " Файненшъл таймс ".

" Боинг " би трябвало да се ангажира с действителни и задълбочени усъвършенствания “, сподели Уитакър. " Ще ги държим виновни за всяка стъпка по пътя ".

Самолетостроителят е под непоколебим надзор, откакто панел на вратата за спешния излаз изхвърча по време на политане на аероплан от модела 737 Макс 9 (737 MAX 9). Предварителната инспекция откри, че липсват болтове.

Уитакър сподели още, че проектът би трябвало да включва констатациите на експертна група и настоящия одит на организацията му за индустриалните и процесите за надзор на качеството в компанията.

Още в края на предходната година от мериканската самолетостроителна корпорация заяви за разхлабени болтове, които са част от системата за ръководство на щурвала на нейния пътнически аероплан " 737 МАКС " (737 MAX), и предложи самолетните компании, които оперират с него, да извършат инспекции на по-новите си самолети от модела.

Международен оператор пък откри болт с изчезнала гайка, до момента в който извършваше рутинна поддръжка на механизъм, обвързван с ръководството на руля на самолета.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР