ражбата на профили за видеоигри на пръв поглед изглежда като

...
ражбата на профили за видеоигри на пръв поглед изглежда като
Коментари Харесай

Пазарът на крадени профили за игри достигна $1 млрд.

ражбата на профили за видеоигри на пръв взор наподобява като нещо незначимо. Оказва се обаче, че това е пазар за 1 милиарда $ годишно, оповестява отчет на компанията за киберсигурност Night Lion Security, представен от Bloomberg.

Особено известни са кражбите на профили в играта Fortnite. Причината? Някои от играчите са купили или спечелили скъпи и редки "скинове " - виртуални дрехи, аксесоари и персонажи, които трансформират външния тип на героя. Тези "скинове " не въздействат на самата игра, само че все пак се радват на изключително огромна известност и могат да се препродават на второстепенен пазар за хиляди долари.

Затова хакерите са създали софтуерни принадлежности, посредством които сканират по 500 профила в секунда, с цел да ревизират дали разнообразни крадени бази данни съдържат пароли, които съответстват и с някой профил във Fortnite. Средната цена на краден профил е сред 200 и 250 $, разясняват от компанията.

Според Night Lion ползата е толкоз огромен, че хакерите даже не могат да смогнат. Има най-различни купувачи. Някои желаят да препродадат наличните в крадения профил "скинове " за облага. Други пък желаят да се снабдят с развъртян профил с висок сан без да влагат стотици часове игра. Това е по-странното предпочитание, в случай, че при подаване на сигнал за кражбата, профилът ще бъде блокиран.

Играта Fortnite е на прицел, тъй като е най-популярна. Тя има над 350 млн. регистрирани играчи. Нейният основател Epic Games разяснява, че е наясно с казуса. Компанията е внедрила технология с няколко равнища, която разпознава евентуалните закани, с цел да може самодейно да им противодейства.

Тя обаче не е единствената, която притегля вниманието на хакерите. Те нападат и други известни игри като Roblox, RuneScape и даже Minecraft. Покрай рестриктивните мерки поради пандемията, игрите се радват на доста огромен растеж на интереса, което надлежно ги прави и привлекателни за хакерите.

Крадените профили се продават на виртуален черен пазар, който се популяризира посредством разнообразни приложения, в това число Discord и Telegram. След това те се препродават посредством уеб страници. От Night Lion споделят, че са разкрили продавач, който прибира приблизително по 20 000 $ дневно от продажба на крадени профили. Компанията е предала откритията си и на ФБР, които да проверяват кражбите.

Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР