Рафаел Надал успя да победи Фабио Фонини във втория кръг

...

Надал се класира за третия кръг на US Open с разкървавен нос

Рафаел Надал съумя да победи Фабио Фонини във втория кръг на US Open с доста замахвания и разкървавен нос. С победа с 2:6, 6:4, 6:2, 6:1 след 163 минути испанецът се реваншира на италианеца за провалянето в този шампионат през 2015 година.

Фонини завоюва безапелационно първия сет с два пробива, а във втория имаше преимущество от 4:2. Италианецът спря дотук, позволявайки на Надал да завоюва четири следващи гейма и да изравни резултата.
 Крах: Григор Димитров отпадна на US Open

В мач от втория кръг

Интересна обстановка се получи при започване на четвъртия сет. В четвъртия гейм ракетата отскочи от корта, удари Надал и разкървави носа му. След оказана здравна помощ той се върна на терена.

В идващия кръг Надал ще срещне Ришар Гаске, който победи Миомир Кецманович в четири сета с 6:2, 6:4, 4:6, 6:4. Надал води в директните дуели със 17:0.