Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите

...

Надал разби взел главата на Гришо в Акапулко!

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на шампионата от сериите АТП 500 в Акапулко, откакто победи американеца Стефан Козлов с 6-0, 6-3 в мач от втория кръг на конкуренцията. По този метод испанецът усъвършенства върха си за най-хубав старт на сезон в своята кариера, като към този момент има 12 победи и нито една загуба през 2022 година.

Козлов, който в предишния кръг победи Григор Димитров след маратонски мач, през днешния ден нямаше сили да се опълчи против международния номер 5, който завоюва 10 от първите 11 гейма, с цел да си подсигури триумфа, пристигнал след час и 16 минути игра.

„ Винаги е значимо да спечелиш допустимо най-бързо, само че най-важното е въобще да спечелиш. Днес беше в два сета, което е страхотна вест, тъй че ще се опитам да се възстановя за утрешния мач против тежък конкурент “, разяснява след успеха