Рафаел Надал го направи! Испанецът грабна за десети път титлата

...

Исторически триумф на Надал! Краля на клея за рекорден ДЕСЕТИ път на трона в Париж

Рафаел Надал го направи! Испанецът сграбчи за десети път купата от " Ролан Гарос " след смаза Стан Ваврина с 6:2, 6:3, 6:1 и стана първият тенисист с сходно достижение. Успехът на Матадора е още по-значим, защото през всичките 15 дни на конкуренцията в Париж той не загуби даже сет по пътя към трофея. За Надал това е общо 15-а купа от Големия шлем, като само Роджър Федереr има повече - 18. Испанецът остава зад себе си именития Пийт Сампрас, с който до през днешния ден деляха втората позиция в влиятелната ранглиста.  Триумфът на " Ролан Гарос " през днешния ден пък значи, че от на следващия ден Надал ще се изкачи до второто място в ранглистата, изоставайки единствено от Анди Мъри.   Пътят на Надал до триумфа бе извънреден. Той победи поредно Беноа Пер, Робин Хаасе, Башиашвили, Роберто Баутиста-Агут, Пабло Кареньо-Буста и Доминик Тийм, преди да прегази Вавринка. Матадора не разреши на нито един собствен съперник даже да намерения за победа, като единствено два пъти позволи някой да запише повече от 3 гейма в сет! Рафаел Надал - Стан Вавринка 6:2, 6:3, 6:1 Първи сет Първият сет стартира равностойно, като двамата тенисисти печелиха относително елементарно сервис геймовете си. В шестия Рафаел Надал стигна до първия пробив в мача. Той направи няколко превъзходни ретура, на които швейцарецът нямаше отговор и в последна сметка испанецът поведе с 4:2. В идващия гейм деветкратният шампион в Париж беше праволинеен и поведе с 5:2. Вавринка сервира за оставане в сета, само че още веднъж позволи куп неточности и в последна сметка сета отиде на сметката на Надал след 6:2. Втори сет Втората част стартира по прелестен метод за Рафаел Надал. Испанецът поведе небрежно с 3:0 след пробив във втория гейм, който се оказа единствения в сета. Двамата тенисисти сведоха до най-малко грешките си и завоюваха без особени усложнения сервис геймовете. В последна сметка след 6:3 Надал поведе с 2:0 в сетовете. Трети сет В третия сет Рафаел Надал още веднъж показва по-силна игра. Той стигна до пробив в шестия гейм и като че ли това се оказа моментът, в който всички се убедиха, че испанецът няма да пропусне да се качи на трона в Париж за десети път. Матадора завоюва сервис гейма си и поведе с 5:2. Вавринка сервира за оставане в мача, само че даже самият той не вярваше, че може да сътвори чудото. В последна сметка такова настина нямаше. Надал проби за 6:2 и се поздрави с крайния успех в мача и шампионата. СХЕМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ " РОЛАН ГАРОС " ПРИ МЪЖЕТЕ - ТУК СХЕМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ " РОЛАН ГАРОС " ПРИ ЖЕНИТЕ - ТУК
Източник: blitz.bg