Рафаел Надал доказа, че за него няма значение колко пъти

...

Рафаел Надал даде само два гейма във вчерашните си мачове в Рим

Рафаел Надал потвърди, че за него няма значение какъв брой пъти би трябвало да излиза на корта в границите на един. Дъждът от сряда сгъсти оптимално програмата за четвъртък и множеството от четвъртфиналистите на " Мастърс " 1000 в Рим трябваше да играят по два дуела.

" Краля на клея " беше безсърдечен към своите съперници Жереми Шарди и Николоз Басилашвили и им даде общо два гейма. Днес той ще спори за място на финала със сънародника си Фернандо Вердаско, който имаше доста по-продължителен престой на корта.
 Федерер продължава напред в Рим

Швейцарецът игра тайбрек за успеха против Чорич

Вердаско първо в профил един от любимците Доминик Тийм след 2 часа и 46 минути с 4-6, 6-4, 7-5. После се оправи с първата ракета на Русия Карен Хачанов със 7-4, 3-6, 6-3 за 2 часа и 11 минути. Така ветеранът игра 5 часа без две минути. Надал се оправи за 2 часа и 10 минути.

Новак Джокович игра с 2 минути повече от Надал, само че даде общо 7 гейма на Денис Шаповалов и Филип Колшрайбер. Световният №1 ще срещне през днешния ден завърналия се след травма Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).
 Снимка 423790
Източник:

За сметка само че това Роджър Федерер трябваше да избавя два мачбола против Борна Чорич. " Маестрото " се наложи с 2-6, 6-4, 7-6(7) за 2 часа и 33 минути, като от самото начало хърватинът водеше в резултата. Точките в дуела са 107 на 95 в интерес на Чорич.

В ранния дуел Федерер се оправи с Жоао Соуза за 1 час и 21 минути.

Вижте всеки един от четвъртфиналистите, какъв брой дълго е бил на корта:
Тенисист Сетове Геймове Време Рафаел Надал 4 26 2:10 Новак Джокович 4 31 2:12 Стефанос Циципас 4 36 2:31 Хуан Мартин дел Потро 4 38 2:55 Диего Шварцман 4 39 3:10 Кей Нишикори 5 49 3:24 Роджър Федерер 5 50 3:54 Фернандо Вердаско 6 62 4:57

Резултати от осминафиналите на " Мастърс " 1000 в Рим (Италия):

Новак Джокович (Сърбия, №1) - Филип Колшрайбер (Германия) 6-3, 6-0 1:04

Хуан Мартин дел Потро (Аржентина, №7) - Каспер Рууд (Норвегия, кв.) 6-4, 6-4 1:36

Диего Шварцман (Аржентина) - Матео Беретини (Италия, УК) 6-3, 6-4 1:36

Кей Нишикори (Япония, №6) - Ян-Ленард Щруф (Германия) 3-6, 7-6(2), 6-3 2:11

Стефанос Циципас (Гърция, №8) - Фабио Фонини (Италия, №10) 6-4, 6-3 1:13

Роджър Федерер (Швейцария, №3) - Борна Чорич (Хърватия, №13) 2-6, 6-4, 7-6(7) 2:33

Фернандо Вердаско (Испания) - Карен Хачанов (Русия, №11) 7-5, 3-6, 6-3 2:11

Рафаел Надал (Испания, №2) - Николоз Басилашвили (Грузия, №14) 6-1, 6-0 1:02