Работниците в столичния градски транспорт излизат на протест срещу кмета

...
Работниците в столичния градски транспорт излизат на протест срещу кмета
Коментари Харесай

Столичният градски транспорт се подготвя за стачка


Работниците в столичния градски превоз излизат на митинг против кмета на София Васил Терзиев. Той ще се организира на 9 октомври от 14 часа. Причината е, че кметът не е спазил съглашението за съдействие, подписано на 26 февруари тази година, в което е записано, че би трябвало да се изготви и вкара бонусна система през тази година за заплащане на водачите в столичния авто- и електротранспорт.

От синдиката упорстват тази бонусна система да влезе в действие от 1 октомври, изясни ръководителят Иван Кирилов в ефира на БНР.

" Ще предприемем първа стъпка - митинг пред Столична община, след което ще се предприеме и следваща такава - за прекъсване на градския превоз, т.е. за осъществяване на ефикасна стачка ", сподели той.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР