Работещите между 22.00 и 6.00 часа полицаи да получават левовата

...
Работещите между 22.00 и 6.00 часа полицаи да получават левовата
Коментари Харесай

Предлагат полицаите нощна смяна да получават пари вместо безплатна храна и напитки

Работещите сред 22.00 и 6.00 часа служители на реда да получават левовата равноценност на полагащите им се безвъзмездни питиета и храна . Това оферират от Министерството на вътрешните работи, оповестява БНР.

Промените в наредбата са оповестени за публично разискване.

Сегашното предложение е направено, откакто през декември петчленен състав на със същото наличие. Причината е, че тогава от Министерство на вътрешните работи не са показали финансовите и други средства, нужни за използването на новата уредба и предстоящите резултати.

В сегашната проектонаредба се показва, че компенсирането на служителите на реда ще коства 2,5 млн. лева Средствата са обезпечени в границите на одобрените средства по индикатор " Персонал " в бюджета на ведомството за съответната година.

Общественото разискване е до 13 януари. Вече е препоръчано левовата равноценност на полагащите им се безвъзмездни питиета и храна да получават и служителите на реда, които имат 12-часови смени, като изпълняващите патрулно-постова активност.
 По лев на час ще получават служителите на реда за нощен труд от февруари
По лев на час ще получават служителите на реда за нощен труд от февруари

Промяната важи за всички чиновници " на терен " и ще засегне до 20 хиляди чиновници
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР