Пьотр Нестеров триумфира с титлата на турнира за мъже от

...

Пьотр Нестеров спечели титлата на турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour в София

Пьотр Нестеров победи с купата на шампионата за мъже от веригата UTR Pro Tennis с награден фонд от 20 хиляди $ на кортовете на Търговска колегия " Люлин 6 " в София.

Във финалната среща Нестеров поведе със 7:6(6), 3:0 преди Габриел Донев да се откаже.

Във финала при дамите Виктория Дема (Украйна) победи с 6:2, 7:6(5) Карола Беженару (Великобритания).

На трето място при дамите се класира Джулия Терзийска. В напълно български мач за петото място Зиновия Ванева победи с 6:3, 6:0 Габриела Михайлова.

Наградите на спечелилите връчиха Рангел Марков – вицепрезидент на БФТ и Милко Младенов – кмет на Община Люлин.

До края на годината България ще бъде хазаин на още три шампионата от веригата UTR Pro Tennis. От 30 октомври до 5 ноември ще има шампионат за мъже на кортовете на Търговска колегия „ Локомотив " в Пловдив. От 27 ноември и 4 декември Благоевград ще е хазаин на два шампионата за дами.