ПСВ Айндховен си гарантира и на теория 25-та шампионска титла

...

ПСВ Айндховен подпечата 25-та си титла на Ередивизи

ПСВ Айндховен си подсигурява и на доктрина 25-та шампионска купа на страната, откакто през днешния ден победи Спарта Ротердам с 4:2 вкъщи в зрелищен дуел от 32-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Два кръга преди края на шампионата, ПСВ постави точка на разногласието за трофея с 12 точки пред втория Фейенорд, който по-късно довечера посреща Цволе на Филип Кръстев.

На стадион " Филипс " домакините се оказаха в ролята на догонващи в резултата още в 8-та минута след попадението на Метиньо. Скоро по-късно обаче Саид Бакари си означи автогол, а Йохан Бакайоко оформи цялостния поврат. Спарта обаче възвърне статуквото след автогол на Оливие Боскали. Той обаче се реваншира след почивката, когато откри вярната врата, а по-късно Джордан Тезе се разписа за крайното 4:2.

Така ПСВ ликува с 25-а купа на страната в своята история, само че остава надалеч от безконечния противник Аякс, който има 36 трофея във витрината. Тимът от Айндховен за последно бе ставал първенец през сезон 2017/18. Сега тимът го направи по впечатляващ и решителен метод, като има единствено една загуба досега в 32 срещи (28 победи) и е вкарал цели 107 гола, при едвам 19 позволени. Спарта е на деветата позиция с 43 пункта, като резервира шансове за европейските клубни шампионати следващата година - осмият Го Ахед Ийгълс има същия актив.

В идващия кръг отборът от Ротердам гостува на Утрехт, до момента в който за ПСВ следва аудиенция на Фортуна Ситард. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg