ПСВ Айндховен показа, че е много опасен в атака дори

...

Милан отнесе звучен шамар от ПСВ

ПСВ Айндховен сподели, че е доста рисков в офанзива даже и в отсъствието на продадената звезда Коди Гакпо. „ Филипсите “ разрушиха гостуващия Милан с 3:0 в днешната контрола сред двата отбора.

Нидерландският гранд поведе в резултата още в 8-ата минута, когато Гуус Тил се извиси и засече с глава центриране на Филип Макс. В 21-вата минута Нони Мадуеке удвои преднината с превъзходен удар от огромно разстояние. В 34-тата минута Антонио Миранте щеше да си означи автогол при корнер, само че Шарле Де Кетеларе мазета топката с глава от голлинията. ПСВ въпреки всичко стигнаха до трети гол в 56-ата минута, когато 20-годишният Мадуеке още веднъж се разписа със страховит отдалечен шут, само че този път по земя.За Милан това беше трета загуба в зимните контроли след 1:2 от Арсенал и 1:4 от Ливърпул. Италианският първенец възобновява сезона в Серия " А " с посещение на Салернитана на 4 януари. Тимът от Айндховен пък реализира три победи в инспекциите си през този месец, побеждавайки също по този начин Ракув с 4:2 и Сасуоло с 3:0. Следващият му турнирен мач е семейството против Спарта (Ротердам) на 7 януари.

Източник: novsport.com