ПСВ Айндховен отбеляза пет гола на Цюрих във втори пореден

...

ПСВ отново вкара пет гола на Цюрих

ПСВ Айндховен означи пет гола на Цюрих във втори следващ мач. Миналата седмица нидерландците завоюваха с 5:1, а през днешния ден победиха с 5:0 при семейството си. След този триумф отборът на Рууд ван Нистелрой е втори в група А на Лига Европа. Той изостава на три точки от водача Арсенал, който е изиграл мач по-малко.

ПСВ водеше с три гола до почивката. Ерик Гутиерес откри резултата в деветата минута от добавка, откакто удар с глава на Обиспо бе отразен. Шест минути по-късно Веерман удвои задатъка на домакините, а Ибрахим Сангаре добави трето попадение в 34-ата минута.

На почивката Ван Нистелрой извади Гакпо и Симонс, само че това не спря отбора да продължи да основава положения. Веерман означи втория си ггол в мача в 55-ата минута, а резервата Ануар Ел Гази оформи крайното 5:0 шест минути преди края.

Снимки: Imago