ПСЖ прекъсна серия от 19 мача без загуба в Шампионската

...

ПСЖ изненада Байерн в Мюнхен, Челси удари Порто

ПСЖ прекъсна серия от 19 мача без загуба в Шампионската лига като го победи с 3:2 в Мюнхен. Килиан Мбапе в третата минута изведе гостите от Париж напред в резултата, а в 28-ата Маркиньос бе прецизен за 0:2. В 37-ата минута Чупо-Мотинг вкара гол за Байерн, а в 60-ата Томас Мюлер изравни. В 68-ата минута Мбапе с втория си гол в мача приближи ПСЖ до 1/2-финалите - 2:3.

Челси завоюва с 2:0 символичното си посещение на Порто от 1/4-финала в Шампионската лига. Заради рестриктивните мерки, подбудени от COVID-19, мачът се игра на " Рамон Санчес Писхуан " в Севиля, където ще бъде и реваншът. Англичаните не демонстрираха изключително блестяща игра, само че пък за сметка на това се възползваха по-добре от своите благоприятни условия и изковаха солидна турнирна победа. Мейсън Маунт откри резултата в 32-ата минута, а Бен Чилуел удвои в 85-ата. Португалците има защо да съжаляват, защото бяха изцяло равностойни, а на моменти даже надиграха своя противник. Сега обаче те са сложени в много неприятна позиция преди реванша, в който ще би трябвало да търсят триумф с два или повече гола.
Източник: marica.bg