Проверките ни по морските плажове са ежедневни, както и досега

...
Проверките ни по морските плажове са ежедневни, както и досега
Коментари Харесай

Ангелкова: Проверките ни по плажовете са ежедневни, не правим компромиси

Проверките ни по морските плажове са ежедневни, както и до момента ще бъдем безкомпромисни при определяне на нарушавания. Това означи министърът на туризма Николина Ангелкова, която организира работна среща с ръководителя на Българския червен кръст акад. Христо Григоров и с генералния шеф на организацията проф. Красимир Гигов, оповестиха от пресцентъра на министерството.

Както и при започване на летния сезон ръководителите на БЧК и през днешния ден потвърдиха цялостната подготвеност на службите за водно избавяне по Българското Черноморие, постовете по морските плажове към този момент са достигнали планувания потенциал за деен сезон.

На срещата бяха разисквани оферти за повишение качеството на водното избавяне, в това число посредством актуалните способи за професионално образование на спасителите. Министър Ангелкова акцентира, че професионалната работа на спасителите е извънредно значима за опазването на живота и здравето на българските и задгранични туристи. Тяхната отговорност и положително отношение към почиващите е определяща и за чувството, с което туристите ще си тръгнат от почивката по Българското Черноморие. Министър Ангелкова и ръководителите на Българския червен кръст се сплотиха към тезата, че отговорността за положителния имидж на България като сигурна дестинация зависи от всеки, работещ в туризма.

На срещата бяха разисквани и предстоящите промени на Наредбата за водноспасителната активност и обезопасяване на водните площи, която се приготвя взаимно с специалистите от Министерство на здравеопазването. Акад. Григоров показа визията на БЧК да бъде възобновено образованието по плуване в учебните заведения. Това би дало дълготрайна вероятност и политика за обезпечаване на професионални фрагменти за водното избавяне.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР