Прокуратурата и ГДБОП с подробности за измама с фалшиви съобщения от името на институции
Проведено е следствие и е формираното досъдебно произвеждане по случая с масираната фишинг офанзива посредством подправени известия от името на институции за машинация, оповестиха на взаимен брифинг от Софийската районна прокуратура и Дирекция “Киберпрестъпност ” на ГДБОП-МВР.
Установени и арестувани са двама души, които са изпращали десетки хиляди известия на български протребители, те са употребявали азиатска платформа. Използвали са и изкуствен интелект, който им давал препоръки.
Купували са криптовалута, злато, опиати.
Подобни фишинг известия да бъдат деликатно проверявани и пренебрегнати, поучават органите на реда.
Снимки: Светломир Стоянов
Установени и арестувани са двама души, които са изпращали десетки хиляди известия на български протребители, те са употребявали азиатска платформа. Използвали са и изкуствен интелект, който им давал препоръки.
Купували са криптовалута, злато, опиати.
Подобни фишинг известия да бъдат деликатно проверявани и пренебрегнати, поучават органите на реда.
Снимки: Светломир Стоянов
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




