Протестът е насочен срещу нарастващите разходи за живот и изисква

...
Протестът е насочен срещу нарастващите разходи за живот и изисква
Коментари Харесай

Обща стачка в Гърция: икономика и сектори ще замрат за 24 часа

Протестът е ориентиран против възходящите разноски за живот и изисква възстановяване на заплатите и изискванията на труд. Лидерите на синдикатите приканиха стачкуващите служащи и поддръжниците да се съберат на митинг в площад „ Клафтмнос “ в Атина от 13:00 часа.

 

Въпреки че синдикатите към момента не са показали в каква степен ще засегне стачката другите браншове, предходни сходни прекъсвания на работа от тези организации доведоха до съществени нарушавания на публичните транспортни услуги, в това число метрото, железопътния превоз, рейсовете и такситата. Операциите в пристанищата из цяла Гърция, в това число товарните интервенции и логистичното ръководство, евентуално ще бъдат наранени по време на стачката. Допълнителни обществени услуги, в това число опазване на здравето, обучение и държавна администрация, също могат да бъдат нарушени. Нарушения в превоза и бизнеса може да продължат още няколко часа след края на стачката.

 

АДЕДИ и ГСЕЕ също са призовали за демонстрации в други градски центрове, макар че уредниците още не са оповестили детайлности за часовете или местата на събитията. Въпреки това, най-вероятно такива събирания ще се проведат в централни площади или пред държавни здания в огромните градове. Полицията съвсем сигурно ще бъде ситуирана, с цел да следи митингите, в случай че те се състоят. Местни нарушавания на реда наоколо до местата на митингите са вероятни. Не може да бъде изключено и възникването на борби сред протестиращи и органи на реда.
 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР