Пропалестинските протестиращи се барикадираха рано в сряда в кабинета на

...
Пропалестинските протестиращи се барикадираха рано в сряда в кабинета на
Коментари Харесай

Пропалестинските протестиращи окупираха офиса на президента на Станфорд

Пропалестинските протестиращи се барикадираха рано в сряда в кабинета на президента на Станфордския университет и желаеха админите да изпълнят няколко претенции, в това число гласоподаване от попечителите на университета дали да се откажат от компании, за които се твърди, че поддържат израелската войска.

Около 5:30 сутринта в сряда протестиращите влязоха в постройка 10, в която се обитава офисите на президента на университета, Ричард Салер, и ректора, Джени Мартинез, съгласно говорителка на кампуса и диспечер на отдела по социална сигурност на Станфордския университет. Служители на университетската полиция дойдоха на мястото, откакто бяха предизвестени за окупацията.

Говорителката Дий Мостофи сподели, че полицията „ прави оценка обстановката “ и че няма различен кампус интервенциите бяха наранени от окупацията.

Сряда е последният ден от часовете за пролетния учебен срок...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР