Програмата за управление на правителството на България за периода 2017-

...
Програмата за управление на правителството на България за периода 2017-
Коментари Харесай

МС одобри управленската на правителството за периода 2017- 2021 г.

Програмата за ръководство на държавното управление на България за интервала 2017- 2021 година е оповестена в рубриката "Документи " в интернет страницата на Министерския съвет. Тя е утвърдена на днешното съвещание на кабинета, оповестиха от пресслужбата на Министерски съвет.

Програмата е формирана в осъществяване на подписаното Коалиционно съглашение сред Политическа партия ГЕРБ и Обединени патриоти - НФСБ, АТАКА, Вътрешна македонска революционна организация и е съобразена с целите за ръководство към него.
Обща цел на съдружното държавно управление са: приходи, сигурност, стопански напредък, независимост и народна власт, мощ на предприемаческия дух, бистрота на ръководството.

В обществената и демографска политика - една от предпочитаните за държавното управление, е заложено реализиране на по-висок витален стандарт, посредством партньорство с бизнеса, жителите и обществените сътрудници. Целта е да има стабилно повишаване на приходите и повишение на виталния стандарт. Сред ограниченията за тази цел е създаването и приемането на критерии и показатели/индикатори/ механизъм/ за установяване на минималната работна заплата; договаряне на минималната работна заплата /МРЗ/ по общопризнат от обществените сътрудници механизъм; постигане на ниво на минималната работна заплата от 650 лева в края на мандата; основаване на условия за растеж на икономическата интензивност, който ще разреши постигане на ниво на междинната работната заплата до 1500 лева в края на мандата.

Заложено е и повишение на приходите на пенсионерите посредством: повишение на минималния размер на пенсията за застрахователен стаж и възраст, което ще докара до повишение и на минималните размери на останалите пенсии за трудова активност. Предвижда се eжегодно индексиране на минималния застрахователен приход на самоосигуряващите се лица; повишение на размерите на пенсиите за трудова активност посредством годишно увеличение на тежестта на всяка година застрахователен стаж в пенсионната формула. Правителството удостоверява уговорката си за удвояване на учителското заплащане до края на мандата на държавното управление.

Основна цел на България е по-нататъшната интеграция в Европейската финансова инфраструктура, написа още в програмата, където се декларира, че Еврозоната и единният банков съюз са естествения ни път на развиване, откакто страната ни бъде призната във Валутен механизъм II (ВМ II). До тогава Валутният ръб остава без конкуренция за гарантиране на финансовата и макроикономическа непоклатимост.

През интервала държавното управление на България ще резервира данъчните ставки на директните налози и ще резервира непроменени съществуващите данъчни облекчения. Ставките и прагът за регистрация по Данък добавена стойност остават непроменени.

Сред целите в стратегия е и основаване на нов ред за гонене на корупцията и противопоставяне на престъпността, като измежду задачите е реализиране на трайни и устойчиви резултати в битката с корупцията и проведената престъпност; за самостоятелност на правосъдната власт. Като мярка е посочено приемането на нов Антикорупционен закон, който ще сплоти фрагментираното законодателство и ще сътвори обединен антикорупционен орган на основата на Комисия за лишаване на нелегално добито имущество.

Сред задачите в стратегия е създаване на съвременна и безвредна пътна инфраструктура. Завършване на магистралния пръстен на страната.
Приоритет в програмата на кабинета е и премахването на административната тежест за бизнеса посредством въвеждане на правилото на "мълчаливото единодушие " и правилото на "една информация в една администрация ", както и поддръжка за развиването на стопански зони, посредством финансиране на ограниченията за поощряване на вложенията. Безвъзмездно прекачване в благосъстоятелност на общините на военни терени с отпаднала нужда.

Други цели на кабинета са гарантиране на енергийната сигурност на страната посредством продължение на изследванията в надълбоко Черно море и посредством диверсификация на източниците и маршрутите за доставка на естествен газ; опазване и развиване на потенциала на нуклеарната енергетика. Продължаване на живота на 5-и и 6-и блокове на АЕЦ "Козлодуй ". Развитие на нови стопански ефикасни планове, създаващи опция за екологично нисковъглеродно произвеждане на сила без даване на държавни или корпоративни гаранции. Сред задачите е разбор на опцията за потребление на добитото съоръжение с дълъг цикъл на произвеждане за създаване на атомна електроцентрала на площадката "Белене " на пазарен принцип, без директно или индиректно присъединяване на страната, без държавна гаранция и без ангажимент от страна на страната за подписване на дълготраен контракт за изкупуване на създадената електрическа сила.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР