Витоша става класна стая на открито за децата на София - стотици малчугани ще учат и играят сред природата през лятото
Програмата " Витоша на децата " ще се организира от 1 юни до 15 септември 2026 година с деца от предучилищните групи и възпитаници от 1. до 4. клас в общинските учебни заведения
Витоша ще се трансформира в място за игри, завършения и нови открития за стотици деца от София и през лятото на 2026 година Столичната община приготвя новото издание на програмата „ Летни детски лагери 2026 - Витоша на децата " - опция дребните поданици на столицата да излязат от града и да основат незабравими мемоари измежду природата.
Програмата ще се организира от 1 юни до 15 септември 2026 година и е ориентирана към деца от предучилищните групи и възпитаници от 1. до 4. клас в общинските учебни заведения. Тя стъпва върху сполучливия опит от последните години и демонстрира какъв брой значимо е децата да бъдат на открито, да се движат и учат посредством прекарване.
По време на лагерите Витоша ще се трансформира в класна стая навън - децата ще се включват в планински преходи, спортни игри и занимания, които ги срещат с благосъстоянието на Природен парк „ Витоша ". Те ще откриват повече за растенията и животните, ще учат по какъв начин да пазят природата и ще построяват умения за работа в екип, взаимопомощ и автономия. Програмата включва и значими уроци за безвредно държание в планината, както и съществени умения за насочване и придвижване в навън измежду природата.
Инициативата обезпечава еднакъв достъп за всички деца, в това число и за тези от обществено уязвими групи. За реализирането на програмата е очакван бюджет до 200 000 евро от бюджета на Столична община.
В момента е отворена процедура за кандидатстване от туроператори, турагенти и спортни и туристически организации, които желаят да се включат в реализирането на лагерите. Кандидатите би трябвало да бъдат вписани в Националния туристически указател, да имат опит в образуване на детски лагери или сходни действия и нужния потенциал за работа с деца в естествена среда. Срокът за кандидатстване е до 20 април 2026 година У
С " Витоша на децата " Столичната община продължава да основава благоприятни условия за по-активно, здравословно и вдъхновяващо детство - с повече време на открито, повече придвижване и опция за учене посредством прекарване.
Пресцентър Столична община
Витоша ще се трансформира в място за игри, завършения и нови открития за стотици деца от София и през лятото на 2026 година Столичната община приготвя новото издание на програмата „ Летни детски лагери 2026 - Витоша на децата " - опция дребните поданици на столицата да излязат от града и да основат незабравими мемоари измежду природата.
Програмата ще се организира от 1 юни до 15 септември 2026 година и е ориентирана към деца от предучилищните групи и възпитаници от 1. до 4. клас в общинските учебни заведения. Тя стъпва върху сполучливия опит от последните години и демонстрира какъв брой значимо е децата да бъдат на открито, да се движат и учат посредством прекарване.
По време на лагерите Витоша ще се трансформира в класна стая навън - децата ще се включват в планински преходи, спортни игри и занимания, които ги срещат с благосъстоянието на Природен парк „ Витоша ". Те ще откриват повече за растенията и животните, ще учат по какъв начин да пазят природата и ще построяват умения за работа в екип, взаимопомощ и автономия. Програмата включва и значими уроци за безвредно държание в планината, както и съществени умения за насочване и придвижване в навън измежду природата.
Инициативата обезпечава еднакъв достъп за всички деца, в това число и за тези от обществено уязвими групи. За реализирането на програмата е очакван бюджет до 200 000 евро от бюджета на Столична община.
В момента е отворена процедура за кандидатстване от туроператори, турагенти и спортни и туристически организации, които желаят да се включат в реализирането на лагерите. Кандидатите би трябвало да бъдат вписани в Националния туристически указател, да имат опит в образуване на детски лагери или сходни действия и нужния потенциал за работа с деца в естествена среда. Срокът за кандидатстване е до 20 април 2026 година У
С " Витоша на децата " Столичната община продължава да основава благоприятни условия за по-активно, здравословно и вдъхновяващо детство - с повече време на открито, повече придвижване и опция за учене посредством прекарване.
Пресцентър Столична община
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




