Програмата на Visa България БезБрой“ продължава да ускорява дигитализацията на

...
Програмата на Visa България БезБрой“ продължава да ускорява дигитализацията на
Коментари Харесай

Над 270% ръст на терминалите и 238% повече търговци в „България БезБрой“ за година

Програмата на Visa „ България БезБрой “ продължава да форсира дигитализацията на дребния и междинния бизнес в страната, отчитайки забележителен растеж през четвъртото тримесечие на 2025 година по отношение на същия интервал на миналата година.

Данните на Visa демонстрират, че броят на търговците, включени в програмата, нараства от 1360 през последното тримесечие на 2024 година до 3230 през октомври-декември 2025 година, което съставлява растеж от 238% на годишна база. Още по-силен е растежът при разплащателните терминали, които се усилват от 1 409 до 3855 – или 274% растеж за същия интервал. На търговците, които вземат участие в програмата " България БезБрой ", се падат 10% от всички дейни POS терминали в България към декември 2025 година

Тези резултати затвърждават ролята на „ България БезБрой “ на Visa като един от моторите на цифровата промяна на дребните и междинните предприятия (МСП) в страната.
Програмата се осъществя в партньорство с български банки, финансови институции, държавни и неправителствени организации и има за цел да улесни приемането на цифрови заплащания и да подтиква конкурентоспособността на бизнеса. Чрез преференциални условия, в това число такса от 1% или по-малко от цената на трансакцията и безвъзмездни SIM карти за терминали (при необходимост), 20% отстъпка от цената на ПОС устройство при неговата покупка, самодейността подкрепя МСП да преминат към съвременни, сигурни и комфортни платежни решения.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР