Професорът е сред доайените в българската хирургия Министерският съвет прие

...
Професорът е сред доайените в българската хирургия Министерският съвет прие
Коментари Харесай

Ген. Мутафчийски е предложен за орден „За военна заслуга” I степен - с мечове

Професорът е измежду доайените в българската хирургия
Министерският съвет одобри Решение за предложение до Президента на Република България за издаване на декрет за награждаване на генерал-майор проф. доктор Венцислав Мутафчийски, д.м.н. с медал „ За военна заслуга ” I степен, с мечове, заяви Правителствената осведомителна работа.

Предложението на държавното управление е по отношение на проявените от него извънредно огромни заслуги към Република България в развиването на науката и практиката в областта на военната медицина и опазването на здравето.

Проф. Мутафчийски е пръв във въвеждането на революционни техники, равнявайки се по най-иновативното здравно познание и процедура в света, затвърждавайки лидерските позиции на Военномедицинска академия като високотехнологична болница, мощен диагностично-лечебен и учебно-научен комплекс в системата на българското опазване на здравето - военно и цивилно, прилагайки международните достижения в здравната просвета. Проф. Мутафчийски е измежду доайените в българската хирургия.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР