Професор Колев, вие сте сред известните имена във варненските медицински

...
Професор Колев, вие сте сред известните имена във варненските медицински
Коментари Харесай

Проф. Никола Колев, дмн: До момента никой от властимащите не е решил нито един проблем в общинското здравеопазване

Професор Колев, вие сте измежду известните имена във варненските медицински среди, какво Ви предизвика да се включите в листа на претенденти за общински съветници и за какво избрахте тъкмо тази на Коалиция " Алтернативата на жителите “ Варна?

Защото бях очевидец, че към този момент над 30 години има цялостно занемаряване на тематиката опазване на здравето и общинско опазване на здравето във Варна. Единственото позитивно, което се случи, това бяха бързото развиване и рационализация на Медицинския университет и на Университетската болница " Св. Марина ", разкриването на университетския Медико-дентален център и модернизацията на очна болница, откакто беше преотстъпено ръководството ѝ на МУ-Варна.

Общинските лечебни заведения са във типа, в който ги познавам като студент. Те са към момента в предишния век, да не приказваме за ТУБ-диспансера, с който станахме нарицателни в цяла България. През този интервал от време, на власт бяха всички партии, които в този момент са ни съперници. Няма по какъв начин при този резултат, който Ви цитирах, да не избера опция. Това, че за късата предизборна акция, усетих доверието и вярата от моите сътрудници, ме стимулира и ангажира да работя за решаването на безбройните насъбрани проблеми.

Болен ли е нашият град, професоре?

Определено.

Кои са най-сериозните проблеми в общинското опазване на здравето, съгласно Вас?

Основните проблеми са доста. Няма ясна визия за развиването на опазването на здравето във Варна. Липсата на финансиране. Необходимо е да се извърши главен ремонт и реорганизация на всички общински лечебни заведения, с цел да може лекарите и експертите в тях, да работят в естествена среда, както и персоналните лекари и експертите от доболничната помощ.

Всички общински лечебни заведения би трябвало да бъдат оборудвани с съвременна, високотехнологична инсталация, ядрено-магнитен резонанс, скенери, ултразвукови апарати, видео-ендоскопи, цифрови рентгенови апарати и други

И не на последно място незабавно би трябвало да се реши въпросът с трагичното положение на регионалната болница, в която Община Варна е акционер.

Как виждате бъдещата си работа като общински консултант и кое е първото нещо което бихте създали в границите на новосформирания Общински съвет?

Да намеря съидейници, с които да изработим тактика и проект за развиването на опазването на здравето във Варна. Да защитим бюджет, който да подсигурява развиването на опазването на здравето във Варна във всичките му аспекти, като стартираме от децата, подрастващите, учениците, майчинството и детското опазване на здравето, доболничната и болничната здравна помощ, грижата за възрастните – за нашите родители. Не на последно място профилактиката, битката с наркоманията и другите зависимостите, здравната култура и доста други.

Защо варненци да гласоподават за Вас?

Защото досега никой от властимащите не е решил нито един проблем в общинското опазване на здравето, очевидно не е заинтригуван или просто не може, не са ми ясни аргументите. Пред мен стои относително лесна задача – решаването на най-малко един проблем е към този момент огромен триумф. Смятам, че могат да се решат много повече. Здравеопазването би трябвало да е приоритет на Община Варна. Това е главната ми цел.

ПЛАТЕНА ПУБЛИКАЦИЯ
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР