продължи невероятната си серия от голове, като вкара два при

...

Сити съсипа Копенхаген, Челси – Милан

продължи невероятната си серия от голове, като вкара два при триумфа на Манчестър Сити с 5:0 над Копенхган. Норвежецът ги вкара до почивката, а по-късно беше заменен. Той има 28 гола в Шампионската лига в 22 мача, с което сложи нов връх. Досегашният беше на Рууд ван Нистелрой.

Иначе Сити има три победи в три мача и умерено гледа към идната фаза. Тимът на Пеп Гуардиола в действителност можеше да вкара още доста, само че вратарят на Копенхаген Камил Грабара направи чудеса. Холанд осъществя в седмата и 32-ата минути, а Хохлава си вкара автогол преди паузата. След почивката означиха Марез от дузпа и Алварес.

В другия мач в тази група Борусия Дортмунд наказа Севиля с 4:1. Капитанът Белингам откри още в шестата минута, а в края на полувремето той и Адеими направиха 0:3. Севиля върна един гол посредством Ен Несири, чийто червен картон в 21-ата минута беше анулиран от ВАР. Юлиан Бранд обаче постави точка на разногласието с попадение за 1:4 четвърт час преди края.
Челси наказа Милан
Челси даде първа победа на новия си управител Греъм Потър в Шампионската лига с 3:0 над Милан. Успехът е и първи за сините в шампионата този сезон. Уесли Фофана вкара първия си гол за клуба в средата на първото полувреме. После обаче струвщаият 70 млн. паунда бранител напусна с контузия.

Милан имаше отличен късмет да изравни тъкмо преди почивката, само че Раде Крунич изпусна отлична опция.. Десният бек първо асистира на Обамеянг в 56-ата минута, а малко по-късно вкара и третия гол.
Източник: flashnews.bg