Продължаваме Промяната и Демократична България поискаха среща с президента Румен Радев,

...
Продължаваме Промяната и Демократична България поискаха среща с президента Румен Радев,
Коментари Харесай

ПП-ДБ искат среща с Радев преди втория мандат

Продължаваме Промяната " и " Демократична България " желаеха среща с президента Румен Радев, с цел да обсъдят настоящата политическа конюнктура и опциите за решение на политическата рецесия. Това оповестиха от Политическа партия.

 

ПП-ДБ желаят срещата преди да получат от президента досието с втория мандат за сформиране на държавно управление в границите на 50-ото национално заседание. 

 

Ще връча втория мандат идната седмица, съобщи в петък президентът Румен Радев.

Той призова народните представители да осмислят в дълбочина динамичността на политическите процеси в страната и всички да положат усилия здравият разсъдък да се върне в Народното събрание.

 

" Парламентът може да излъчи стабилно болшинство, единствено в случай че партиите са в положение да се разпознават и да се обединят към националните ползи, в протичен случай политическата рецесия ще ескалир. Отчитам динамичността в парламентарната математика през последните дни ", добави Радев.

 

Радев чака новата по бройка втора парламентарна група ПП-ДБ да съобщи, дали ще остане съпротива или ще търсят поддръжка за държавно управление.

След събитията през вчерашния ден парламентарната група на " Продължаваме промяната - Демократична България " (ПП-ДБ) ще получи втория мандат за сформиране на държавно управление. Това стана откакто ПГ на Движение за права и свободи изключи от състава си 17 народни представители. По този метод ПГ на Движение за права и свободи към този момент е четвърта по бройка в 50-ото Народно заседание.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР