Продължава търсенето на изчезналата жена при наводнението в Бургаско. Междувременно

...
Продължава търсенето на изчезналата жена при наводнението в Бургаско. Междувременно
Коментари Харесай

Ден на траур в Бургаско, издирват изчезнала жена

Продължава търсенето на изчезналата жена при наводнението в Бургаско. Междувременно оповестиха ден на печал в Община Камено в памет на трите жертви от потопа. През нощта жандармерията е охранявала потърпевшите села. В наводнените региони дежурят и аварийно-спасителни екипи, осведоми Нова тв.

Проливните дъждове продължиха близо денонощие, последва приливна вълна, а водата отнесе пътища и мостове. Десетки домове са наводнени.

Обявено беше бедствено състояние.

Седем каскадни язовира са със скъсани стени.

" Тези язовири са на отдалечени места и повреждането на стените им не въздейства на човешкия живот и здраве. Окончателно мнение ще дадат експертите, откакто извършат инспекциите. Тази е повода да не бъдат категоризирани като евентуално рискови. Към сегашния миг тече законодателна самодейност за смяна на категоризирането на язовирите ", изясни регионалният шеф на Бургас.

Едно от най-пострадалите места е село Равнец. Все още е в действие бедственото състояние в Община Бургас и Община Камено, а разчистването на вредите продължава.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР